категорії: блоґ-запис

За «Мертвим Півнем» на польський кордон? Та хоч і на край світу...

теґи: Fort.missia, «Мертвий Півень made in ЮА», Мертвий Півень

 

22Звичайно, то не був концерт «Мертвого Півня». То була ФортМіссія. І там було ше багато вартого уваги: Іздрик і молодші поети, Горгішелі, Файно, Шоколад etc, цікаві інсталяції, форти й ромашкові пагорби. Але якби всі три дні треба було б просто сидіти на травичці в очікуванні на отой концерт МП, що був у другий (чи перший?) фестивальний вечір – воно було б того варто.

Стільки любові й радісної енергії я ще не чула. Так, Місько, як завжди, чудовий, артистичний, неперевершений. Чайка , Чопик,  Джон Сук і Мар'ян – віртуозні, Олексій Слободян – блискучий... Як завжди. Але цього разу було чомусь ще краще, ніж завжди...

«Мертвий Півень made in ЮА» було представлено в усій красі. Добре вже відомі з диску композиції звучали менш вигадливо, але більш повнокровно (я вже десь зізнавалась, що голос Патріарха в цьому записі чомусь не викликає в мене поштивного зачудування). Може, я не об'єктивна, але мені здається, що на кожному концерті МП відіграє кожну композицію по-новому. Знаючи напам'ять кожне слово й кожну ноту, можна знову й знову слухати, як цього разу Місько, Чайка and Co проживуть ці тексти.

Цього разу Місько був над усе добрий. Надто різанула відмінність у порівнянні наступного вечора (коли виступав «Плач Єремії»), але це відчувалось одразу. Звичну іронію перекривала повага до слухачів. Критична маса людей, які знали пісні, особливо із другої частини концерту – «з улюбленого», які були щасливі чути саме ці звуки й слова, не перекривалась немалою кількістю нетверезих «наївних слухачів» із довколишніх сіл.

Дуже важливою складовою концерта було величезне небо над сценою і простір, який того вечора був заповнений музикою, в якій так легко було розчинитись. Стрибати, танцювати, співати, цілуватись, ностальгувати під якісь композиції і радіти під інші.

Втім, це все сльози і соплі. Чергова спроба сказати «Дякую. Ви зробили мене щасливою того вечора».

Факти – лише два. Зі сцени Міська винесли на руках. Протягом концерту він не пив :Р  (хоч йому й простягували пиво під «And The Third Angel Sounded»).